Czy w 2020 można szkolić z bhp w Białymstoku?

Czy w 2020 można szkolić z bhp w Białymstoku? czyli szkolenie bhp białystok dy musimy udzielić komuś pierwszej pomocy. Ważne, by tego rodzaju kurs był zorganizowany profesjonalnie, prowadziła go osoba z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Wtedy mamy gwarancję, że poznamy

Dodane: 14-11-2020 08:13
Czy w 2020 można  szkolić z bhp w Białymstoku?

szkolenie bhp białystok

Szkolenie BHP - co trzeba wiedzieć?

Pierwsza pomoc to dziedzina wiedzy, z którą powinien zetknąć się każdy. Szkolenie z tego zakresu pozwala poznać zasady działania w momencie, gdy musimy udzielić komuś pierwszej pomocy.

Ważne, by tego rodzaju kurs był zorganizowany profesjonalnie, prowadziła go osoba z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Wtedy mamy gwarancję, że poznamy zasady odpowiedniego zachowania w sytuacji kryzysowej. Warto zawsze być przygotowanym na udzielenie pierwszej pomocy, zwłaszcza gdy mieszkamy w dużej aglomeracji miejskiej.

Nie mniej istotne są także szkolenia bhp. Najczęściej tego rodzaju kurs przechodzimy w pracy. Obowiązek organizacji tego rodzaju szkolenia ciąży na pracodawcy. Występują dwa rodzaje szkoleń bhp - wstępne i okresowe.

Oprócz szkoleń bhp pracodawca powinien również zapewnić szkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej, czyli szkolenie ppoż. Każdy powinien znać zasady postępowania w przypadku pożaru w zakładzie pracy. Istotne jest ratowanie własnego życia i zdrowia, życia i zdrowia współpracowników oraz mienia.

Szkolenie na miejscu czy w firmie zewnętrznej

Czy przedsiębiorca skazany jest na zatrudnianie specjalisty, czy bardziej opłacalnym będzie skorzystanie z usługi zewnętrznych w ramach szkolenia bhp, ppoż. i pierwsza pomoc. Wymagane przez prawo pracy szkolenia należy przeprowadzić w momencie przyjęcia pracownika do pracy, a także w zależności od rodzaju szkolenia trzeba je odnawiać co pewien czas. To na pracodawcy ciąży obowiązek zorganizowania wymienionych szkoleń, zapewnienia miejsca oraz ekwiwalentu za dzień szkolenia. W zależności od wielkości zatrudnienia w przedsiębiorstwie, mniej lub bardziej opłacalne będzie zaangażowanie firmy zewnętrznej do przeprowadzenia szkolenia. Wiele firm zajmujących się szkoleniami zawodowo, oferuje przeprowadzenie szkolenia w swojej jednostce dla niewielkiej grupy, zazwyczaj jest to połączenie chętnych z kilku zakładów. Posiadają one niewielkie sale, w których można przeprowadzić szkolenie. Jednak pracownicy muszą zazwyczaj we własnym zakresie dojechać na miejsce. Przy większej ilości pracowników i możliwości zapewnienia odpowiedniego miejsca szkolenia odbywają się w zakładzie pracy.

Każde szkolenie BHP w pewnym stopniu

szkolenie bhp białystok

Niezależnie od tego, czy jesteś pracodawcą, czy może zwykłym (lub niezwykłym) pracownikiem, na pewno powinieneś mieć przynajmniej podstawową wiedzę na temat ochrony ppoż oraz - co jeszcze ważniejsze - bezpieczeństwa i higieny pracy. Twoją wiedzę bardzo szybko powiększą specjalistyczne kursy, z których od czasu do czasu powinieneś oczywiście skorzystać. Szczególnie cenne okazują się szkolenia bhp. A oto, jak wygląda przykładowy ich wstęp.

Bo każde takie szkolenie rozpoczyna się właśnie wstępem. Jeżeli jesteś pracownikiem, na samym początku otrzymasz informację na temat twoich prac oraz obowiązków zawodowych. Prawdopodobnie dowiesz się też, czym ogólnie zajmuje się twój szef, by następnie przejść do zapoznawania się z ewentualnymi zagrożeniami, na jakie możesz się natknąć w miejscu, w którym wykonujesz swoją pracę. Każde szkolenie BHP w pewnym stopniu związane jest również z tym, o czym mówi sama pierwsza pomoc. Osoba prowadząca szkolenie na pewno wytłumaczy ci bowiem, jak radzić sobie z ewentualnymi zagrożeniami i trudnościami.

Każdy pracownik musi wziąć w nich

Każdy, kto otrzymuje zatrudnienie w nowej dla siebie firmie, praktycznie z biegu jest kierowany na dwa szkolenia - szkolenie ppoż oraz szkolenie bhp. To drugie ściśle nawiązuje do tematu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (z pierwszych liter tych czterech słów wziął się zresztą skrót "BHP"). Szkolenie zalicza się do grupy kursów obowiązkowych. Każdy pracownik musi wziąć w nich udział. Jest to podstawa dla prawidłowego wywiązywania się z zawodowych obowiązków.

A co właściwie dają szkolenia bhp i jakie informacje są na nich przekazywane? Czego pracownicy mogą się z nich dowiedzieć i czy ta wiedza rzeczywiście okaże się dla nich przydatna? Otóż szkolenie tego rodzaju skupia się głównie na podstawowych zasadach i przepisach, dzięki którym można uniknąć wypadków i innych niepokojących sytuacji w miejscu pracy. Wsparciem dla programu szkolenia jest pierwsza pomoc, która uczy z kolei, jak reagować i co robić, gdy już do tego wypadku dojdzie. Pracownicy, którzy zdobędą tę wiedzę, automatycznie poczują się bezpieczniej.