Czy są nowe przepisy jak bhp? - szkolenie bhp

gpsbhp.eu

Firmy oferujące takie szkolenia dostosowują je

Bez względu na rodzaj firmy oraz charakter stanowiska pracy, każdy pracownik powinien znać zasady BHP, a każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić szkolenie z tego zakresu. To wiedza, która gwarantuje bezpieczeństwo, a w razie gro

Czy są nowe przepisy jak bhp? - szkolenie bhp gpsbhp.eu
źnych sytuacji ułatwia ochronę własnego zdrowia i życia. Poza podstawowymi zasadami bezpieczeństwa użyteczna oraz bardzo ważna może okazać się znajomość zasad postępowania w razie pożarów. Już ogólne informacje w tym temacie zapewniają szkolenia BHP, jednak aby posiąść kompleksową wiedzę w tym zakresie, warto przejść przez szkolenie ppoż. Firmy oferujące takie szkolenia dostosowują je do danego miejsca pracy, analizują przebieg dróg ewakuacyjnych oraz sposób korzystania z urządzeń i instalacji. Umiejętność radzenia sobie w trudnej, niebezpiecznej sytuacji, sposób wydostania się z budynku, pierwsza pomoc, higiena pracy, znajomość zasad bezpieczeństwa to kwestie, które koniecznie musi znać każdy pracownik. Szkolenia BHP to ustawowy obowiązek wszystkich pracodawców,

Takie szkolenie zawsze organizuje się dla

Twój pracodawca (zwłaszcza jeśli zostałeś zatrudniony w nowej firmie) na pewno wspominał ci już zarówno o szkoleniach ppoż, jak i standardowych szkoleniach bhp. Dziś skupimy się na tych drugich. Czym one właściwie są i czego możesz się z nich dowiedzieć?

Skrót BHP pochodzi od sformułowania "Bezpieczeństwo i Higiena Pracy". Już sam ten zwrot może ci sporo powiedzieć o tym, czego będziesz uczyć się na czekającym cię szkoleniu. Szkolenia BHP są absolutnie obowiązkowe, dlatego nie wolno ci z nich zrezygnować. Nie masz prawa nie wziąć w nich udziału, jeżeli chcesz normalnie pracować w firmie i pragniesz utrzymać się w niej nieco dłużej. Takie szkolenie zawsze organizuje się dla nowych pracowników, jak również okresowo dla tych, którzy już działają w firmie. Kurs trzeba bowiem regularnie powtarzać. W zależności od konkretnego zawodu przerwy między kolejnymi szkoleniami będą inne. Tyczy się to również tego kursu, na którym wykładana jest pierwsza pomoc. On również okaże się dla ciebie niezbędny.

Warto zawsze być przygotowanym na udzielenie

Pierwsza pomoc to dziedzina wiedzy, z którą powinien zetknąć się każdy. Szkolenie z tego zakresu pozwala poznać zasady działania w momencie, gdy musimy udzielić komuś pierwszej pomocy.

Ważne, by tego rodzaju kurs był zorganizowany profesjonalnie, prowadziła go osoba z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Wtedy mamy gwarancję, że poznamy zasady odpowiedniego zachowania w sytuacji kryzysowej. Warto zawsze być przygotowanym na udzielenie pierwszej pomocy, zwłaszcza gdy mieszkamy w dużej aglomeracji miejskiej.

Nie mniej istotne są także szkolenia bhp. Najczęściej tego rodzaju kurs przechodzimy w pracy. Obowiązek organizacji tego rodzaju szkolenia ciąży na pracodawcy. Występują dwa rodzaje szkoleń bhp - wstępne i okresowe.

Oprócz szkoleń bhp pracodawca powinien również zapewnić szkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej, czyli szkolenie ppoż. Każdy powinien znać zasady postępowania w przypadku pożaru w zakładzie pracy. Istotne jest ratowanie własnego życia i zdrowia, życia i zdrowia współpracowników oraz mienia.

Jak wygląda wstęp do szkolenia BHP?

I szkolenia ppoż, i kursy bhp zawsze rozpoczynają się dłuższym wstępem. Ten etap skupia się głównie na opisywaniu podstawowych praw i obowiązków poszczególnych pracowników oraz ich pracodawcy. Następnie przechodzi się już do głównej części szkolenia. W tym momencie pracownik dostaje szereg praktycznych informacji na temat swojego miejsca pracy i dowiaduje się, jakie zagrożenia mogą na niego czyhać. Oczywiście jednocześnie szkolenia bhp dają mu szereg wskazówek i porad na temat tego, jak może sam zminimalizować to ryzyko wypadku i jak może zapewnić sobie samemu większe bezpieczeństwo. W tej części pojawia się również pierwsza pomoc, gdyż przy okazji podawania przykładów zagrożeń od razu mówi się o tym, jak im zaradzić, gdy już jakimś cudem do nich dojdzie. Każdy pracownik powinien potrafić udzielić pomocy osobie chorej lub rannej. Oczywiście nikt nie mówi o tym, by zszywać zranionego pracownika na miejscu, ale każdy musi umieć zrobić podstawowy opatrunek czy np. wykonać sztuczne oddychanie.